flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Результати електронного анкетування працівників суду

13 березня 2019, 13:50

На даному етапі розвитку системи правосуддя та впровадження судової реформи виникає потреба вжиття заходів спрямованих на визначення належного рівня фінансування діяльності судів, оцінки забезпечення належних умов праці в судах, визначення якості адміністрування судами та ефективності суддівського самоврядування в кожному суді. Вжиття таких заходів повинно бути спрямовано на покращення умов відправлення правосуддя суддями та створення належних умов праці апарату суду, забезпечення доступності установ судової системи для відвідувачів, які звертаються до суду.

 

З метою оцінки якості функціонування судової системи, у Черкаському окружному адміністративному суді на вимогу рішення Ради суддів України № 53 від 17.09.2018 “Про застосування системи оцінювання роботи суду (СОРС) з метою отримання інформації про поточну ситуацію роботи судів та визначення потреб органів системи правосуддя”, з 17 по 26 грудня 2018 року проводилось внутрішнє електронне анкетування суддів та працівників апарату суду.

 

У даному опитуванні взяли участь 10 суддів та 50 працівників апарату. За результатами опитування більшість суддів та працівників апарату цілком задоволені роботою суду та його керівництвом. Серед основних розділів отримані результати, які наведені в таблиці:

 

 

Результати опитування суддів

Результати опитування працівників апарату

Оцінка рівня задоволеності умовами праці (робоче місце, зручність та комфортність приміщень суду, комп’ютеризація суду тощо)

Середня оцінка:

4,32

4,56

Оцінка роботи голови суду (є справжнім лідером колективу суду, підтримує та впроваджує усе нове та передове, має високу професійну підготовку тощо)

Середня оцінка:

4,52

4,71

Оцінка роботи керівника апарату суду (є добрим організатором, користується авторитетом та повагою працівників суду, справедливо розподіляє окремі доручення та загалом навантаження тощо)

Середня оцінка:

4,59

4,65

Оцінка зборів суддів (є авторитетним та незалежним органом суддівського самоврядування, мають реальний вплив на рішення, що приймаються керівництвом суду тощо)

Середня оцінка:

4,39

4,75

Негативні характеристики суду (наявність “фаворитів” керівництва, неоднакове відношення керівництва до працівників, поширення чуток; висловлювання позиції щодо судових рішень, їх коментування; автоматизована система діловодства ускладнює роботу апарату суду, а не спрощує її тощо)

Середня оцінка

4,34

4,38

Оцінка відносин у колективі (доброзичливість коректність, ввічливість, взаємодопомога, обмін інформацією тощо)

Середня оцінка:

4,34

4,29

 

Такі високі показники свідчать, що у суді забезпечується належний рівень роботи суду як цілісної системи, та атмосфера у колективі є сприятливою для продуктивної праці. Таке опитування проводилось у суді вперше і його метою було отримання інформації, яка використовуватиметься для прийняття управлінських рішень та розробки планів дій, спрямованих на вдосконалення роботи суду: забезпечення належних умов праці, підвищення ефективності використання наявних ресурсів, покращення матеріально-технічного забезпечення роботи суду, підвищення ефективності управління судом та ефективності кадрової політики і роботи.

 

Опитування розроблене та рекомендоване робочою групою з розробки системи оцінювання якості роботи суду за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя».

 

Керівництво суду вдячне суддям та працівникам апарату суду, які пройшли опитування. Ваша думка є важливою та буде почутою.

 

З детальними показниками анкетування суддів можна ознайомитися за ПОСИЛАННЯМ

 

З детальними показниками анкетування працівників апарату суду можна ознайомитися за ПОСИЛАННЯМ.