Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
01-11 квітня 2019 року у регіональному відділенні м. Києва для шести груп слухачів і слухачок Національної школи суддів України спеціальної підготовки завершено проведення тренінгу на тему: «Особливості розгляду окремих категорій адміністративних справ: особливості розгляду справ про застосування податкового та митного законодавства в адміністративному судочинстві».
Розробники цього курсу та одночасно викладачі-тренери Національної школи суддів України Євгенія Усенко і Лариса Трофімова разом зі слухачами та слухачками розглянули та вивчили питання, що виникають під час розгляду відповідних категорій справ, правові позиції Верховного Суду та особливості розгляду податкових і митних спорів за зверненням платника податків; загальні положення звернення до суду органів доходів і зборів; зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та стягнення податкового боргу, важливість врахування облікової політики, ознайомились з практикою Європейського суду з прав людини з питань вирішення спорів у контексті захисту прав власності платників податків тощо.
Матеріали модулів цього курсу наповнені теоретичними складовими і практичними завданнями з використанням презентацій у форматі Power Point, відеороликами та актуальними питаннями для обговорення, а також містять практичні завдання для індивідуального та групового вирішення, експрес–опитуваннями за допомогою електронної системи клікерів тощо.
У ході мозкових штурмів, модерованого обговорення складних питань правозастосування і виконання практичних завдань кожна з міні-груп розв’язувала ситуативні завдання, що допомогло слухацькій аудиторії навчитись і удосконалити вміння:
– правильно визначати спір зазначеної категорії за його предметом, підставами та суб’єктним складом;
– перевіряти підвідомчість і підсудність розгляду адміністративних справ;
– визначати відповідність обраних способів захисту встановленим законодавством;
– коло осіб спору, предмет доказування та обставини, що підлягають доказуванню;
– вирішувати спір з дотримання процесуальних норм права, зокрема розумних строків розгляду з метою прийняття справедливого, обґрунтованого та належним чином мотивованого рішення.
Тренери акцентували увагу майбутніх служителів Феміди також на особливості практики Верховного Суду в податкових/митних спорах на практичних прикладах. Було обговорено практику застосування конкретних рішень цього суду при вирішенні податкових спорів, що викликало значний інтерес і жваву дискусію в аудиторії.
Кандидати та кандидатки на посади суддів відзначили актуальність тематики, оскільки на сьогоднішній день виникає багато питань вирішенні податкових і митних спорів.
Підсумовуючи заняття, слухацька аудиторія та викладачі дійшли спільного висновку про досягнення мети тренінгу й отриманні нових знань, розвитку умінь застосування податкового і митного законодавства під час вирішення податкових і митних спорів в адміністративному судочинстві.