flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд захистив права учасника АТО на одноразову грошову допомогу

16 жовтня 2019, 14:30

Рішенням від 18 червня 2019 року у справі № 580/1297/19 Черкаський окружний адміністративний суд задовольнив позов учасника АТО.

Визнав протиправним і скасував рішення Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, оформлене протоколом, про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги, як інваліду ІІІ групи, що передбачена постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві» від 25 грудня 2013 року № 975; зобов'язав Міністерство оборони повторно розглянути матеріали та вирішити питання щодо призначення та виплати такої одноразової грошової допомоги, в порядку та розмірах, передбачених Постановою № 975.

У період з 01.05.2014 до 12.07.2014 позивач брав участь у проведенні антитерористичної операції в східній частині України, де в результаті обстрілу реактивними артилерійськими снарядами отримав вогнепальні поранення. Так, медико-соціальною експертною комісією позивачу вперше встановлена ІІІ група інвалідності (поранення, травма та захворювання пов’язані із захистом Батьківщини).

Поданими до суду доказами підтверджено отримання позивачем у період служби  поранення, заподіяного під час виконання обов’язку військової служби, внаслідок чого він отримав інвалідність.

При вирішенні спору суд дійшов висновку, що право на отримання одноразової грошової допомоги у випадку отримання інвалідності внаслідок поранення, заподіяного під час виконання обов’язків служби вказаною категорією осіб, не обмежене строком оформлення інвалідності та фактом перебування на службі. Обмеження тримісячним строком для такої допомоги поширюється на випадки отримання відповідною особою інвалідності після звільнення, якщо воно спричинене захворюванням або нещасним випадком, які мали місце в період проходження служби.

Тому мотиви, з яких прийняте відповідачем спірне рішення, не відповідають вимогам законодавства та є протиправними.

Із зазначеним висновком погодився Шостий апеляційний адміністративний суд, ухваливши  02.10.2019 постанову про залишення рішення суду першої інстанції без змін.

З текстом рішення Черкаського окружного адміністративного суду можна ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень.