flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбулося навчання працівників апарату суду

23 жовтня 2019, 15:50

Сьогодні, відділом управління персоналом та аналітично-статистичної роботи суду проведено навчання для працівників апарату Черкаського окружного адміністративного суду.

Про зміни внесені до деяких законодавчих актів щодо перезавантаження влади розповіла начальник відділу управління персоналом та аналітично-статистичної роботи суду Ільченко Ольга Миколаївна.

Доповідачка під час виступу наголосила на змінах, які стосуються Закону України «Про запобігання корупції», які набрали чинності 18 жовтня 2019 року.

Звернула увагу, на нові правила декларування та подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Тепер членами сім’ї суб’єкта декларування обов’язково є діти зазначеного суб’єкта до досягнення ними повноліття незалежно від наявності сукупності таких ознак, як спільне проживання, пов’язаність спільним побутом та наявність взаємних прав та обов’язків.

Також внесеними змінами розширено коло суб’єктів декларування. Відтепер до суб’єктів електронного декларування належать  помічники суддів, а також особи, які займають посади патронатної служби, визначені Законом України «Про державну службу», крім осіб, які виконують свої обов’язки на громадських засадах.

Зазначила про зміни, які внесені до Закону України «Про державну службу» та розповіла про спрощений порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби.

Цапля Ірина Юріївна, головний спеціаліст відділу управління персоналом та аналітично-статистичної роботи суду виступила з питанням щодо обмеження після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням  функцій держави, місцевого самоврядування.

Головний спеціаліст розповіла про заборони, що стосуються осіб, які до звільнення займали відповідні посади в державних органах та органах місцевого самоврядування.

Так, частиною 2 статті 26 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено правові наслідки, що настають в результаті порушення обмежень, передбачених для осіб, що припинили діяльність в державних органах та органах місцевого самоврядування. Також, ст. 172-8 Кодексу України  про адміністративні правопорушення передбачено і адміністративну відповідальність за незаконне розголошення або використання в інший спосіб особою у своїх інтересах інформації, яка стала їй відома у зв’язку з виконанням службових або інших визначених законом повноважень.

Навела присутнім приклади міжнародного досвіду інших країн щодо особливостей дії встановлених обмежень стосовно осіб, які припинили державну службу.

Бондарук Ольга Олександрівна, головний спеціаліст відділу управління персоналом та аналітично-статистичної роботи суду детально зупинилася на  Правилах етики поведінки державних службовців та відповідальності за їх порушення.

 Особливу увагу приділила принципам етики державної служби, що ґрунтуються на положеннях Конституції України, законодавства про державну службу та запобігання корупції, та акцентувала увагу державних службовців на відповідальності за порушення правил етичної поведінки.